• Sarı Kantaron Yağı

Sarı Kantaron Yağı

180,00 TL

Ücretsiz Kargo

500 TL üzeri alışverişlerde

Güvenli Ödeme

Ödemeniz bizimle güvende.

Ruhsatlı Ürünler

T.C. Tarım ve Gıda Bakanlığı

Sarı kantaron (Hypericum perforatum L.), Hyperaceae familyasından bir bitki olup dünyada ılıman ve tropik iklimde doğal olarak yetişen bir bitkidir. Sarı çiçekleriyle tanınan çok yıllık otsu bir bitki olan sarı kantaronun birçok türü bulunmaktadır. Ülkemizde 100’e yakın türü yetişmektedir ve bunlardan 42 tür endemik, yani sadece Türkiye’de yetişen türlerdir. Sarı kantaron türleri; naftodiantronlar, floroglusinol türevleri, flavonoitler, organik asitler, uçucu yağlar, amino asitler, ksantonlar, tanenler, proantosiyanidinler ve diğer suda çözünen bileşenler olmak üzere en az 11 farklı sınıfa dahil çok sayıda sekonder metabolit içermektedir.

 Sarı kantaron yağı, sarı kantaron bitkisinin çiçek ve yapraklarından elde edilmektedir. Çiçekler ve bitkinin yaprakları “hypericum” etken maddesi ile doludur. Sarı kantaron yağı biyoflavonoidler, antioksidanlar, hiperisin ve hiperforin dahil birçok aktif madde içerir. Ürünümüz 100 mg lık çam şişelerdedir.

Tavsiye edilen kullanım günlük 5-10 mg dır. Hamilelik ve emzirme dönemindeki kullanımlar için doktorunuza danışınız. Bu ürün, bir takviye edici gıda olup, yetişkinlerin kullanımı içindir.
Özellikler
İçindekiler Naftodiantronlar, floroglusinol türevleri, flavonoitler, organik asitler, uçucu yağlar, amino asitler, ksantonlar, tanenler, proantosiyanidinler ve diğer suda çözünen bileşenler
Kullanım Şekli Yetişkinler için günde 5-10 mg